Performanța

Victorii de proporții pentru sportivii înscriși în programul Go Scholarship

victorii-de-proportii-pentru-sportivii-inscrisi-in-programul-go-scholarship

Doi dintre sportivii înscriși în programul Go Scholarship au bifat noi reușite în palmares după competițiile din acest weekend.

Perioada finalului de sezon îi prinde întotdeauna cu un pas în față pe SuperSportivii noștri. După o lungă serie de victorii, Valentina Necoară a obținut încă o medalie de aur la atletism în cadrul Campionatului Național Școlar și a Cupei României.

Tânăra sportivă și-a câștigat locul pe prima treaptă a podiumului la săritura cu prăjina după ce a depășit pragul de 3.8m. Prestația a fost excelentă, iar următoarea zi competițională a fost un succes la proba de ștafetă. Valentina a obținut locul 2 la proba de ștafetă 4×400 și locul 3 la proba 4×100.

Edwin Petrea, pugilistul cu brațe de fier al programului Go Scholarship, a cucerit ringul în gala pe reguli de MMA și WWFC din Republica Moldova.

Motivat întotdeauna să câștige, Edwin și-a înfrânt adversarul și le-a câștigat atenția arbitrilor în cadrul mult așteptatei competiții. Aflat încă la o vârstă fragedă, tânărul campion continuă să-și paveze drumul pugilistic cu victorii îndreptându-se cu pași repezi spre o carieră la profesioniști.

Le ținem pumnii sportivilor înscriși în programul Go Scholarship și le urăm succes pentru participările viitoare.