Performanța

Noi SuperPerformanțe pentru sportivii înscriși în programul Go Scholarship

noi-superperformante-pentru-sportivii-inscrisi-in-programul-go-scholarship

Fiecare săptămână competițională e marcată de o nouă reușită pentru sportivii programului Go Scholarship.

Pugilistul Edwin Petrea și-a doborât din nou adversarul și a fost desemnat campionul ringului la concursul Confruntarea Vikingilor Gold Division. Tânărul luptător a fost neînfrincat și de această dată și s-a impus în fața rivalului său prin tehnică, joc de picioare și anduranță.

Mâine, 12.08.2022, Edwin va reveni în ring pentru o nouă provocare. Luptătorul român se va lupta pe reguli de K1 la Gala Fight Night Kategyhaza din Ungaria. Va fi un meci important pentru acesta și îi ținem pumnii pentru o nouă reușită în palmaresul său.

La ciclism, Alexandru Ilie a mai dat o dată lovitura. Săptămâna trecuta, Alex a obținut prima poziție a podiumului la Traida MTB Păltiniș XCO. După obținerea primului titlu major, Alex a declarat că și-a îndeplinit unul dintre vise, acela de a deveni campion național și că aceste lucruri îi confirma că a ales drumul cel bun. Noi credem în potențialul tânărului ciclist și suntem îi ținem pumnii pentru cât mai multe rezultate favorabile atât în plan național, cât și internațional.

Darius Răpă a făcut și el un pas în față în cariera sa după participarea la concursul de Bouldering(escaladă) din Graz, Austria.

Deși este aflat încă la o vărstă fragedă, ambiția lui Darius pare de nedepășit. Tănărul cățărător a obținut locul 15 la una dintre cele mai importante competiții de bouldering destinate seniorilor. A ales să intre cu privirea sus în această competiție și să concureze cu adversari mai experimentați decât el. Curajul său e de admirat și sperăm ca următoarele participări să fie marcate de o medalie de către acesta.

Anna-Maria Besenyei a obținut o dublă performanță în acest sfârșit de sezon competițional. Aflată în top 10 la campionatul mondial de Triathlon Juniori, Anna Maria a cucerit înc-o dată publicul cu reușita sa de la Cupa Europeană de Juniori de la Chișinău.

La proba de inot, Anna-Maria  a obținut locul 18 la general. Surpriza a venit din partea acesteia la proba de ștafetă, proba în cadrul căreia s-a clasat în primele 5 locuri după o prestație extraordinară.

Le urăm succes tuturor sportivilor și sperăm ca următoarele reușite să îi aducă mai aproape de performanțele dorite.