Performanța

Final de sezon de spectacol pentru sportivii înscriși în programul Go Scholarship

final-de-sezon-de-spectacol-pentru-sportivii-inscrisi-in-programul-go-scholarship

Alexandru Ilie, unul dintre cicliștii de top înscriși în programul Go Scholarship a obținut o nouă SuperPerformanță pentru palmaresul său.

Ultima zi a lunii iulie a fost marcată de un rezultat extraordinar al tânărului sportiv la Campionatul Balcanic de XCO. Plin de adrenalină și gata de competiție, Alexandru a obținut locul 5 în cadrul unuia dintre cele mai populare concursuri internaționale de ciclism.

La doar 16 ani, performanțele ciclistului sunt remarcabile, iar evoluția sa e vizibilă cu fiecare traseu parcurs.

Emoții există în continuare pentru sportivele Go Scholarship de la handbal. Weekend-ul trecut, Mariam Mohamed și Mihaela Mihai și-au început aventura la Campionatul Mondial U18.

Competiția se desfășoară până în data de 10.08.2022 și sperăm că se va finaliza cu o medalie pentru campioanele noastre.

Le ținem pumnii pentru un rezultat de vis și sperăm ca efortul lor să reprezinte un pas în față pentru handbalul românesc.