Performanța

Continuă seria SuperRezultatelor pentru sportivii înscriși în programul Go Scholarship

continua-seria-superrezultatelor-pentru-sportivii-inscrisi-in-programul-go-scholarship

Patru dintre sportivii înscriși în programul Go Scholarship au obținut SuperRezultate în ultima săptămână competițională.

Ambiția lor e de nedepășit, iar suportul oferit de echipa Go Scholarship îi ajută în obținerea rezultatelor dorite.

Așa cum ne-a obișnuit, pugilistul Edwin Petrea a surprins din nou prin abilitățile sale motrice și a ieșit pe locul 1 la ADDC România Open. În limitele categoriei de 50kg, Edwin a obținut două victorii înainte de fluierul final al meciului.

Ciclistul Alex Ilie a avut parte de o experiență competițională memorabilă săptămâna trecută. Aflat la prima participare în cadrul unui Campionat Mondial, Alex nu s-a lăsat stăpânit de emoții și s-a clasat pe locul 75 din 117 la general. Prestația sa a fost excelentă, iar experiența de la Campionatul Mondial de XCO din Franța l-a motivat să devină și mai pregătit pentru competițiile viitoare.

Darius Râpă a reușit să uimească publicul de peste ocean cu performanța sa de la Campionatul Mondial de Bouldering din Dallas. Calificat în semifinala competiției, Darius a reușit să obțină locul 14 în clasamentul general.

Anna-Maria Besenyei a bifat o nouă experiență în palmaresul ei la Cupa Europeană de Juniori la Triathlon desfășurată la Izvorani. După o serie de probe dificile cu adversari redutabili, Anna-Maria s-a clasat pe poziția 27 în clasamentul general dintr-un total de 40 de participanți.

Fiecare participare reprezintă o experiență importantă pentru sportivii înscriși în programul Go Scholarship. Ne bucurăm să le fim alături de fiecare dată și le ținem pumnii în a-și atinge performanțele dorite.